Iran design بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
سردار عامری:

انقلاب اسلامی، گفتمان رهایی بخش بشریت در جهان است/ تئوری‌پردازی اولیه در زمینه بازنمایی گفتمان را شکل دادیم

سردار داوود عامری با بیان این که تئوری پردازی اولیه در زمینه بازنمایی گفتمان در همایش ملی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شکل دادیم، گفت: امروز در حوزه زیبایی شناسایی دفاع مقدس هزاران موضوع می‌توان نوشت و در سطح هنری تبیین کرد، اما کمتر توانستیم به این حوزه نزدیک شویم و کار کنیم.

...

سردار داوود عامری دبیر بخش بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست خبری همایش ملی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان این که گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان رهایی بخش بشریت در جهان است، اظهار داشت: در بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی تردیدی نیست. بزرگانی زیادی در مورد آن سخن گفتند. گفتمان انقلاب اسلامی آمده است تا راه تازه‌ای برای سعادت بشر باز کند که محدود به جغرافیای ایران نیست. از این رو برای شناسایی این گفتمان و بازنمایی و ترویج آن در جهان به تلاش بیشتری نیاز داریم.

وی افزود: شناخت حوزه گفتمان انقلاب اسلامی، ترویج و بازنمایی آن، می‌تواند در سطح ملی و جهانی افتخار و رسالت بزرگی برای ما باشد. ما برای این کار نیاز به تلاش‌های فوق العاده در حوزه فرهنگی و اجتماعی داریم.

سردار عامری خاطرنشان کرد: برای اینکه حوزه گفتمانی را بشناسیم باید در حوزه صنایع فرهنگی، هنری، تبلیغی، ارتباطی و رسانه‌ای شگردها، شیوه‌ها و روش‌های بازنمایی را به خوبی بشناسیم و آن‌ها را به مفاهیم دانشی و علمی تبدیل کنیم تا قابلیت انتقال و ترویج داده باشد.

وی با بیان این که تئوری پردازی اولیه در زمینه بازنمایی گفتمان را در این همایش شکل دادیم، گفت: امروز در حوزه زیبایی شناسایی دفاع مقدس هزاران موضوع می‌توان نوشت و در سطح هنری تبیین کرد، اما کمتر توانستیم به این حوزه نزدیک شویم و کار کنیم. در این زمینه عقب‌ماندگی‌های فراوانی داریم.

سردار عامری تصریح کرد: تلاش شد که بخش حوزه اندیشه و فکر کشور را فعال کنیم تا در این زمینه گام‌های نخست برداشته شود. همچنین فرصتی برای جامعه اندیشمند ایران ایجاد شد تا در این زمینه فعالیت‌های انجام شود. ما امروز به ایجاد ادبیات در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سطح منطقه‌ای نیاز داریم.

وی اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی آمده است که باید به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم که حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی به جز ایجاد زیر ساخت در این حوزه امکان پذیر نیست. در سطح ملی نیز باید توانمندی‌هایمان را جمع کنیم و هم‌افزا شویم تا به سمت ایجاد یک حوزه گفتمان در منطقه و جهان برویم.

دبیر بخش بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: طی سال‌های گذشته پژوهش‌های فراوانی در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام شده است که ذهنیت جامعه و اندیشمندان ما برای تولید آثار در این زمینه فراهم بوده و استقبال خوبی هم در این زمینه شده است. گمان نمی‌کردم که در حوزه بازنمایی هم آثاری خوبی ایجاد شود. امروزه ما نسلی را داریم که به این موضوع فکر و تلاش می‌کند. ما می‌توانیم به آینده امیدوار باشم.

وی با بیان این که ۳۲ مقاله در حوزه بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به دبیرخانه همایش ارسال شده است، گفت: آثار بسیار خوبی به دست ما رسید که پس از سه بار داوری، هفت مقاله انتخاب شد. بهترین مقاله در روز همایش ارائه خواهد شد. شش مقاله دیگر نیز در پنل‌های تخصصی ارائه می‌شوند که ۲ مقاله برتر تجلیل خواهند شد.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط