Iran design بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
صبح امروز انجام شد؛

بازدید علاءالدین بروجردی از خبرگزاری دفاع مقدس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صبح امروز از خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد.

...

به گزارش دفاع‌پرس، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) و همزمان با سالگرد شهادت مظلومانه مسافران پرواز ۶۵۵ بندرعباس که توسط ناوگان دریایی رژیم آمریکا در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷مورد هدف قرار گرفت، در خبرگزاری دفاع مقدس حضور یافت و از تحریریه این خبرگزاری بازدید کرد.

علاءالدین بروجردی زاده ۱۳۲۹ در نجف اشرف، یکی از دو نماینده شهرستان بروجرد و اشترینان در مجلس ششم، مجلس هفتم، مجلس هشتم، مجلس نهم و مجلس دهم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، مجلس نهم و دو سال اول مجلس دهم بوده‌ است.

وی پیش از این سابقه معاونت وزارت امورخارجه در دوران وزارت علی‌اکبر ولایتی را داشته‌ است. او ورودی ۱۳۴۹ دانشگاه تبریز است و در سال ۱۳۵۴ در رشته علوم‌ آزمایشگاهی فارغ‌التحصیل شده و پس از تحصیل مسئول آزمایشگاه‌های محراب‌خان در شهر مشهد و سپس هلال احمر دوبی مشغول شد. او پس از انقلاب همچنان در دبی ماند و کمیته انقلاب اسلامی، شعبه دبی را تشکیل داد. در اوایل شروع جنگ ایران و عراق نیز وی از دبی تجهیزات پزشکی و آمبولانس به ایران ارسال می‌کرد.

علاءالدین بروجردی در سال ۱۳۶۰ به تهران آمد و به دلیل آشنایی به زبان عربی در وزارت خارجه مشغول به کار شد و مدیریت اداره خلیج فارس و خاورمیانه عربی را به دست گرفت.

بروجرودی در حاشیه این بازدید و طی سخنانی صمیمی با خبرنگاران و دست اندرکاران خبرگزاری دفاع مقدس ضمن اشاره به قدرتمندی ایران اسلامی در مقابل تجاوز رژیم بعث عراق اظهار داشت: باید این نکته را هموراه متذکر شویم که ملت ایثارگر ایران چگونه با عزت نفس و با وجود پر برکت حضرت امام خمینی (ره) از ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی دفاع کرند که البته این دفاع از ارزش‌ها و تمامیت ارضی همچنان ادامه دارد. در شرایط جنگ تحمیلی از سوی برخی این احساس القا می‌شد که کشور توانایی مقابله با حجم عظیم تسلیهاتی که در اختیار صدام قرار گرفته بود را ندارد، آمریکایی‌ها با استفاده از امکاناتی که داشتند اطلاعات زیادی از کشور را در اختیار رژیم بعث قرار می‌دادند. 

وی در ادامه توضیح داد: اتحاد جماهیر شوروی سابق، فرانسه، آلمان و اغلب کشور‌های اروپایی و به یک معنا تمامیت کفر در مقابل اسلام مجسم در جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده بود که زمین خورد. جنگ تحمیلی ما فاصله زیادی با واقعیت‌های گفته شده دارد. رمز و راز موفقیت ما در جنگ تحمیلی صلابت و ایستادگی ملت تحت رهبری امام خمینی (ره) بود که در تاریخ ایران بی‌سابقه است. البته این آیه قرآنی را نیز نباید از یاد برد که «ما رمیت و اذ رمیت و لکن الله رما» چنان که امام خمینی (ره) نیز فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امروز هم همین نگاه وجود دارد. وقتی افتخار آفرینی سپاه انقلاب اسلامی در قضیه به زمین نشاندن پهپاد‌های پیشرفته آمریکایی را اتفاق افتاد، فرمانده‌هان محترم سپاه این پیروزی را نیز از جانب خدا می‌دانند. این دستاورد‌ها در جمله ساده است، ولی باید توجه داشت که برای کشور‌های پیشرفته و قدرتمند دنیا عجیب به نظر می‌رسد. دولتمردان آمریکایی نیز از این پیروزی متعجبند. این پیروزی‌ها را باید از برکت خون شهدا و ایثارگری‌های جانبازان دانست. باید از کسانی که این دستاورد‌ها را انعکاس می‌دهند و یاد و نام شهدا را زنده نگه می‌دارند تشکر و قدردانی کرد.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط

نشریه «سروقامتان» با محوریت شهید بروجردی منتشر شد + pdf

به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و خبرگزاری دفاع مقدس، نشریه سروقامتان با محوریت شهید محمد بروجردی منتشر شد. در این نشریه به ابعاد مختلف شخصیتی و فعالیت‌های

معاونان جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منصوب شدند

احکام معاونان جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که توسط سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد، توسط سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر»

بیانیه «گام دوم انقلاب» بیانگر حرکت رو به رشد جامعه اسلامی است/ با تأسی از شهدا در جهت رضایت الهی گام برداریم

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم تکریم و معارفه معاونان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با اشاره

خراسان شمالی میزبان 10 شهید گمنام خواهد بود

سرهنگ «احیامحمد امیری» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان شمالی با اشاره به ورود شهدای گمنام به خراسان شمالی

هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز تشکیل جلسه داد

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرج، جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز برگزار شد. در این نشست که در محل استانداری البرز با حضور تمام اعضا برگزار شد،