Iran design بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛

رونمایی از دانشنامه دفاع مقدس کرمانشاه در سالروز عملیات «مرصاد»

سردار «مرادعلی محمدی» گفت: در سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد اولین جلد دانشنامه دفاع مقدس کرمانشاه که توسط اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهیه شده است، رونمایی خواهد شد.

...

به گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، سرتیپ دوم پاسدار «مرادعلی محمدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در نشست شورای فرهنگ ترویج ایثار و شهادت که در استانداری کرمانشاه برگزار شد از اقدام برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: برای تدوین این دانشنامه، تاکنون بیش از هزار و 200 مدخل مقاله مشخص و مورد تصویب قرار گرفته است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس در استان کرمانشاه افزود: در این دانشنامه قرار است نقاط حماسی و عملیات های نظامی، شهدا و اشخاص موثر در دفاع مقدس و همچنین نقش اقشار مختلف ادارات و نهادهای استان و موضوعات فرهنگی و اجتماعی دفاع مقدس معرفی شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این دانشنامه به عنوان یک سند ماندگار دفاع مقدس در استان کرمانشاه مورد استفاده محققین و نهادهای فرهنگی و اجتماعی قرار می گیرد.

محمدی گفت: در سالروز عملیات مرصاد اولین جلد دانشنامه دفاع مقدس استان کرمانشاه که توسط کارگروه های مختلف در استان تهیه شده است، رونمایی خواهد شد.

وی نیز در این نشست بر ضرورت تصویب روز ملی کرمانشاه تاکید کرد و افزود: برای این کار ابتدا باید این روز در شورای فرهنگ عمومی استان مصوب و بعد از آن در شورای فرهنگ عمومی کشور به تصویب برسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ساخت مجسمه شهید صیاد شیرازی و شهید شوشتری، از رونمایی این مجسمه‌ها با حضور استاندار کرمانشاه در آینده نزدیک خبر داد.

محمدی با اشاره به ارائه دو واحد درسی آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس در 50 واحد دانشگاهی استان طی 10 سال گذشته، ادامه داد:  اساتید درس دفاع مقدس که از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان هستند طی این مدت به کار تدریس این 2 واحد و آموزش بیش از48 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف پرداخته‌اند.

وی به تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: درراستای تدوین این تاریخ تاکنون هزار ساعت مصاحبه با پیشکسوتان دفاع مقدس در استان انجام گرفته که حاصل آن تدوین 10 کتاب بوده است.

محمدی با بیان اینکه در زمینه تالیف کتاب اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه نقش فعالی دارد عنوان کرد: در این رابطه تا کنون 110 عنوان کتاب تالیف و در جشنواره تاریخ شفاهی دفاع مقدس سال 97 استان کرمانشاه برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفت.

به گفته این مسئول، نهضت جمع آوری خاطرات، اسناد و ثبت وقایع دوران دفاع مقدس در استان کرمانشاه شکل گرفته است.

اخبار مرتبط

خراسان شمالی میزبان 10 شهید گمنام خواهد بود

سرهنگ «احیامحمد امیری» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان شمالی با اشاره به ورود شهدای گمنام به خراسان شمالی

بهره‌گیری از سیره شهید چمران نیاز دائمی مدافعان انقلاب در مسیر تمدن‌سازی نوین است

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران بیانیه‌ای صادر کرد. در ابتدای این بیانیه آمده است: مطالعه و تأمل در زندگی شهید مصطفی چمران

جزییات تشییع و تدفین پیکر 8 شهید گمنام در مازندران

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به تشریح جزییات تشییع پیکرهای مطهر هشت شهید گمنام دفاع مقدس پرداخت

دعوت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از عموم مردم برای حضور گسترده در مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در اطلاعیه‌ای از مردم شهیدپرور جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر‌های ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس دعوت به عمل آورد. در این اطلاعیه